سیمیا

| تنها مرکز تخصصی خدمات دانش پذیری و دانشجویی دانشگاه پیام نور

تالار افتخارات

بهره‌گیری از اساتید باتجربه دانشگاه‌ها در تدریس دروس ، تالیف جزوات و کتاب‌های کمک درسی، جمع‌آوری بانک سوالات و آزمون‌های سنوات قبل دانشگاه پیام‌نور در کلیه رشته‌های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ،تهیه و تدوین پاسخ‌های تشریحی کلیه آزمون‌ها براساس کتب درسی مرجع دانشگاه پیام‌نور باعث گردید تا جامع‌ترین مرکز تخصصی گردد تا به اذعان بسیاری از دانش‌پذیران و دانشجویانی که از این خدمات بهره برده‌اند، راهگشای ایشان در افزایش بار علمی و فهم و تسلط بر مطالب درسی کتاب‌های مرجع باشد.
شاهد بر این مدّعا، دانش‌پذیران و دانشجویانی هستند که در سال‌های گذشته از خدمات آموزشی بهره برده‌اند و هر ساله برگی به دفتر افتخارات زرین مبین افزوده و موجب مباهات کادر آموزشی آن می‌گردند.

فرزانه کشاورز

مهندسی کامپیوتر
رتبه 1
دانشگاه پیام نور تهران شمال

لیلا صدوقی

روانشناسی عمومی
رتبه 1
دانشگاه پیام نور تهران جنوب

ابراهیم محمد علی کاظمی

روانشناسی بالینی
رتبه 2
دانشگاه پیام نور تهران جنوب

پرسش و پاسخ

تفاوت های پذیرش پیام نور ازطریق کنکور سراسری با دوره های فراگیر به چه صورت می باشد؟

- منابع آزمون برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد در کنکورسراسری ازدروس کارشناسی می باشد ،اما در دوره های فراگیر منابع آزمون از ترم اول رشته ی انتخابی داوطلب در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد می باشد.
- داوطلب پس از پذیرش در کنکور سراسری وارد ترم اول دانشگاه می شود ،در حالی که دانش پذیر پس از آزمون پایان ترم و کسب حد نصاب لازم،به دانشجویی تغییر وضعیت می دهد و وارد ترم دوم دانشگاه می گردد.
- منابع درسی در کنکور سراسری نامشخص می باشد درحالی که در آزمون فراگیر ،منابع با ذکر صفحه و فصل مشخص گردیده اند.

شباهت های پذیرش پیام نور ازطریق کنکور سراسری با دوره های فراگیر به چه صورت می باشد؟

- هر دو گروه بدون هیچ تفاوتی مدرک دریافت می نمایند و عنوان فراگیر در مدرک فارغ التحصیلان ذکر نمی گردد و اعتبار مدرک هر دو یکسان است.
-آزمون هر دو شیوه توسط سازمان سنجش و به شیوه تستی  برگزار می گردد.
-شهریه هر دو گروه یکسان می باشد.
- پذیرفته شدگان دوره های سراسری و فراگیر دانشگاه پیام نور تابع ضوابط و مقررات یکسانی در محل تحصیل دانشگاه پیام نور می باشند.

آیا حضور در کلاس های دانشگاه پیام نور الزامی است؟

حضور در کلاسهای رفع اشکال گروهی الزامی نیست و در درسهای عملی آزمایشگاهی و یا درسهای که بخشی از آن عملی است الزامی است و غیبت در بیش از سه جلسه کلاسهای آن به منزله حذف درس می باشد.

شرایط پذیرش دانشجو در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور به چه صورتی می باشد ؟

یکی از راه های پذیرش و جذب دانشجو در این دانشگاه، دوره های فراگیر است، در این دوره ها داوطلب پس از ثبت نام و اخذ دفترچه راهنما و شرکت در چند درس عمومی و اختصاصی متناسب با رشته و مقطع تحصیلی و پس از احراز شرایط به دانشجوی رسمی تبدیل وضعیت می دهد. این دوره اختصاصاً دوره دانشپذیری نامیده می شود و پس از تبدیل از دانشپذیر به دانشجو میتوانند ازخدمات آموزشی فوق همانند دانشجویان رسمی بهره مندشوند.درحال حاضراین دوره در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو دارد.

کتاب ها

انتشارات سیمیا توسط برترین اعضای هیئت علمی دانشگاه های سراسر کشور اقدام به تهیه و چاپ کامل ترین کتاب ها و جزوات کمک درسی شامل بهترین منابع آزمون، شرح و بسط مباحث، بانک سوالات امتحانی طبقه بندی شده و نمونه سوالات سنوات قبل با پاسخ های کاملاً تشریحی نموده است.
این جزوات و کتاب های کمک درسی فقط توسط انتشارات سیمیا به چاپ رسیده ودر اکثر درس ها مشابه دیگری ندارد و انحصاراً در اختیار داوطلبینی که در این مرکز ثبت نام می نماید قرار می گیرد،همچنین قابل ارائه و فروش در هیچ مرکـز یا کتاب فروشی دیگری نمی باشد.

مدیریت استراتژیک

مدیریت استراتژیک

مدیریت کسب و کار
علی فراهانی
ریاضی مهندسی

ریاضی مهندسی

مهندسی عمران
سیراندیشه های معماری

سیراندیشه های معماری

مهندسی معماری
مدیریت رفتار سازمانی

مدیریت رفتار سازمانی

مدیریت دولتی
علی فراهانی
زبان تخصصی

زبان تخصصی

مدیریت بازرگانی